Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань

На «Лисичанськводоканалу» середня заробітна плата зросла на 29,23%, з ... Як нараховується зарплата вчителя? У Китаї, Південній Кореї, Туреччині та Єгипті завдяки високому статусу вчителя батьки частіше підштовхують своїх дітей обрати цю професію. Тоді як у таких країнах, як Ізраїль, Бразилія, Португалія та Японія, батьки значно менше зрадіють такому вибору професії дитиною. Тут вчителі прирівняні до найбільш шанованої професії – лікаря. Тут теж вчителі у дефіциті, наразі потреба у державних освітніх закладах складає 12000 спеціалістів. Якщо провладні партії не дотримаються своїх передвиборчих обіцянок, то словацькі вчителі обіцяють вийти на страйк. Учителям уже кілька років обіцяють підвищення зарплат, але кожного разу відкладали цей “процес”. При цьому збільшення ПМПО протягом календарного року не є підставою для підвищення роботодавцями мінімального посадового окладу, якщо, звичайно, інше не встановлено колективним договором, генеральним, галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами (для їх підписантів). Право встановлювати розмір посадового окладу заступникові директора з навчально – виховної роботи має керівник навчального закладу ( п. Постановою призупиняється норма про те, що з 1 січня 2023 року мінімальний розмір посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічного працівника становить 4 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оплата праці за відпрацьовані працівником години (дні) роботи у відповідному місяці, здійснюється на підставі табеля обліку робочого часу, виходячи з розміру годинної тарифної ставки/місячного посадового окладу. Пропорційність тривалості відпустки залежно від робочого року застосовується лише при звільненні педагогічних працівників. 1. Учительські інститути (незалежно від тривалості навчання). Сертифікацію пройдуть ті вчителі, які володіють новими методиками навчання. Тому громадяни з різним рівнем доходу платять від 15% до 33% за рік. Тому доведеться повністю переучуватися. Скільки відсотків доведеться заплатити від заробітку, що розраховується індивідуально. Оплата роботи вчителя далеко не є соціально справедливою. 1.139. Слюсарні та інші роботи по обробці оргскла і пластмас. 2.7. Забезпечення сприятливих умов для впровадження досягнень педагогічної науки в практику навчально-виховної роботи вчителів, реалізації принципів наукової організації праці. Показником до цього критеріюможе бути кількість заходів (консультацій, відкритих уроків, майстер-класів тощо за участю учнів, доповідей на шкільних методичних об’єднаннях), здійснених майстром виробничого навчанняза міжатестаційний період, результатом яких є практичне поширення його педагогічної практики. А Ви не порівнюйте роботу бухгалтера та тарифна сітка асистента вчителя 2023. Встановлена середньомісячна заробітна плата виплачується викладачу за роботу протягом навчального року, включаючи час роботи в період канікул, що не збігається з відпусткою. Не слід забувати, що перерахована заробітна плата вказана за умови повної зайнятості протягом робочого дня і наявності постійних клієнтів у разі, якщо працівник має свій бізнес.

У межах робочого дня педагогічні працівники закладу освіти повинні виконувати всі різновиди навчально-методичної та науково-дослідницької роботи відповідно до посади, навчального плану і плану науково-дослідної роботи. Приурочений до Всесвітнього дня учителя, який відмічають 5 жовтня, свіжий звіт Global Teacher Status Index проливає світло на статус вчителів у різних країнах світу. За його словами, статус вчителя у суспільстві в кожній країні різний – і залежить від історії, цінностей та звичаїв конкретної культури. У 2019 році було заплановано, що до 2023 року мінімальна зарплата вчителя складатиме не менше 4 прожиткових мінімумів. За останнім оновленням дію карантину продовжено по 30 квітня 2023 року включно. За її словами, біля 20 вчителів громади пішли на співпрацю з ворогом, а решті найближчими днями почнуть виплачувати зарплату за січень і лютий. У грудні 2021 року міністр фінансів Матович заявив, що хоче прийняти конституційний закон “Про оплату праці працівників державного управління” для бюджетників, які, за його словами, довгостроково занижені. Однак МОН наразі не отримав коштів від Міністерства фінансів на підвищення заробітної плати. “Ми попросили прем’єр-міністра Едуарда Хегера, міністра освіти Браніслава Грьолінга, міністра фінансів Ігоря Матовича та міністра праці Мілана Крайняка зв’язатися з нами і запропонувати дату зборів для вирішення питання про фінансування шкіл”, – зазначив голова профспілки працівників освіти і науки Словаччини Павло Ондек.

У міністерстві освіти Словаччини повідомили, що через покращення ситуації з пандемією коронавірусу учні повернулися до шкіл 10 січня, як і планувалося. Крім того зростання цін на енергоносії може спричинити проблеми для шкіл. “Нова українська школа” проконсультувалася з юристами та директорами шкіл і відповідає в цій публікації. Зокрема, дослідження показало, що в азіатських країнах статус вчителя дуже високий, це пов’язано з культом шанобливого ставлення до старших, стверджують дослідники. За словами представників Словацької вчительської палати, початкова зарплата вчителя становить 915 євро брутто. Профспілки наполягають також на підвищенні заробітної плати непедагогічному персоналу, яка в деяких випадках не досягає навіть мінімальної заробітної плати та робочих нормативів, які у 2021 році становили 65 євро на учня. Цьогорічний держбюджет передбачає лише одноразову премію в розмірі 350 євро для всіх державних і бюджетних службовців. За розпорядженням начальника відділу освіти керівнику навчального закладу встановлено посадовий оклад за 15 – м тарифним розрядом за ЄТС у розмірі 2198 грн. За перші пару місяців він зможе знайти роботу з мінімальною зарплатою. Однак високий статус у суспільстві не завжди співпадає з такою ж високою зарплатою. Однак очевидно, що зарплати вчителів у пострадянських країнах здивували б укладачів рейтингу ще більше. Однак профспілки вчителів продовжують страйкувати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *